АМКУ відмовив переможцю конкурсу з приватизації Більшовика придбати завод

Антимонопольний комітет розпочав за власною ініціативою дослідження дій учасників аукціону з продажу пакета акцій АТ “Перший київський машинобудівний завод” (“Більшовик”). Через невідповідність вимогам Положення про порядок подання та розгляду заяв про попереднє отримання дозволу комітету на концентрацію суб’єктів господарювання він залишив без розгляду заяву на купівлю акцій “Більшовика” пов’язаної із Василем Хмельницьким ТОВ “Дженерал Комерс”, повідомляє АМКУ.

АМКУ вивчає обставини та дії учасників аукціону з продажу пакета акцій АТ “Перший київський машинобудівний завод” (“Більшовик”). Наразі очікуються відповіді на надіслані вимоги учасникам процесу та аналізується вже отримана інформація щодо обставин аукціону.

Водночас АМКУ розглядав заяву про надання переможцю приватизаційного конкурсу ТОВ “Дженерал Комерс” дозволу  на придбання акцій, що забезпечить перевищення 50 % голосів у вищому органі управління АТ “ПКМЗ”.

Нагадаємо, що 27 жовтня Фонд державного майна завершив конкурс з приватизації АТ “Перший Київський машинобудівний завод” (ПКМЗ, колишній завод “Більшовик”). Переможцем онлайн-аукціону стало ТОВ “Дженерал Комерс” зі статутним капіталом 4 тис. грн, яке запропонувало державі 1, 429 млрд грн.

У конкурсі брали участь три юридичні особи. Крок аукціону становив 20 млн грн. Відбулося зростання ціни у два кроки на 40 млн грн зі стартових 1,389 млрд грн.

Переможець конкурсу — ТОВ “Дженерал Комерс”, яке зареєстровано у 2018 р, статутний капітал товариства становить 4 тисячі грн. За даними YouControl, компанія займається неспеціалізованою оптовою торгівлею.

Як вже повідомляло NotaВene, офіс генерального прокурора домігся повернення державі незаконно відчуженого майна заводу “Більшовик” у Києві через Верховний суд. 

Варто зазначити, що 4 лютого 2021 р Верховна Рада прийняла у першому читанні урядовий законопроєкт №4543 про розблокування великої приватизації. За це рішення віддали свої голоси 284 народних депутатів.

Скандал навколо підсумків приватизаційного конкурсу заводу “Більшовик” призвів до відставки з посади голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка, та підняв старі питання, які виходять за межі ринкової ціни об’єкту приватизації, а зачіпають вже повноваження та функції держави в особі ФДМ, про що NotaВene докладно розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

До України прибуло перше судно з вугіллям зі США

Next Article

За 10 місяців сільгоспвиробництво в Україні зросло на 13%

Related Posts
Total
0
Share