АМКУ розпочав справу проти Київтеплоенерго

Північне міжобласне відділення Антимонопольного комітету відкрило справу за фактом нарахування комунальним підприємством  “Київтеплоенерго” в період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), 3 % річних та інфляційних втрат на суму боргу за опалення та гарячу воду, повідомляє АМКУ.

Отже, комунальне підприємство нараховувало штрафи і пеню, всупереч нормам, зазначеним у прикінцевих та перехідних положеннях закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” від 17 березня 2020 р № 530- IX, яким на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) і протягом 30 днів з дня його скасування, заборонено нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг.

Як відомо, карантинні заходи діяли на території України з 11 березня 2020 р до 31 серпня 2021 р. Зараз їх продовжили. КП “Київтеплоенерго” з початку карантину і до сих пір має утриматися від нарахування 3% річних та інфляційних втрат боржникам.

22 липня 2021 р АМКУ надав Київтеплоенерго обов’язкові для розгляду рекомендації:

— утриматися від нарахування споживачам, які мають заборгованість за комунальні послуги (опалення, гаряча вода), 3% річних та інфляційні втрати на суму боргу, що виник у період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19);

— зробити перерахунок споживачам, яким було здійснено нарахування 3% річних та інфляційні втрати на суму боргу за комунальні послуги (опалення, гаряча вода), що виник в період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

У відповідь підприємство повідомило про незгоду з його рекомендаціями і попросило не починати розгляд справи про порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Київтеплоенерго посилалося, зокрема, на ряд судових рішень і на ст. 625 Цивільного кодексу, де говориться, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

АМКУ вважає, що дії КП “Київтеплоенерго” містять ознаки порушення законодавства “Про захист економічної конкуренції”, у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України”. Законопроєкт №5431, спрямований на боротьбу з олігархами, не передбачає інструментів позбавлення української економіки від монополій і не захищає споживачів.

Як вже повідомляло NotaВene, законопроєкт № 5431 покликаний вдосконалити роботу АМКУ у сфері захисту економічної конкуренції. Для цього, зокрема, пропонується: вдосконалити механізми контролю за концентраціями суб’єктів господарювання; визначити порядок проведення перевірок суб’єктів господарювання; запровадити інститути врегулювання у справах; запровадити солідарну відповідальність відповідачів при сплаті штрафів.

Total
0
Shares
Previous Article

Укроборонпром отримав у першому півріччі понад 500 млн грн прибутку

Next Article

Кабелі для доставки електроенергії з'єднають Європу з Африкою

Related Posts
Читать дальше

Провідний виробник мікросхем TSMC обрав ринок США замість інвестування в ЄС

Провідний постачальник мікроелектроніки Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) не інвестуватиме у виробництво напівпровідників в Європі, натомість компанія зосередиться…
Total
0
Share