АМКУ наклав штрафи на учасників ринку вугілля

Антимонопольний комітет ухвалив рішення накласти штрафи на “Центренерго”, компанії групи ДТЕК та решту гравців ринку вугілля на понад 775 млн грн за синхронне підвищення цін у 2016-2019 роках, повідомляє АМКУ.

Комітет визнав, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості схиляло компанії енергетичного сектору до вчинення схожих дій шляхом запрошення їх на наради в міністерство.

“Деякі учасники ринку енергетичного вугілля за рекомендацією Міністерства енергетики та вугільної промисловості синхронно підвищували ціни у 2016-2019 роках”, — йдеться в повідомленні АМКУ.

Під час розслідування встановлено, що міністерство рекомендувало державним підприємствам підвищити граничний рівень ціни вугільної продукції для потреб ТЕС і ТЕЦ до відповідного рівня. 

“У такій ситуації Міненерговугілля не мало повноважень рекомендувати рівень граничних цін. Адже в Україні продаж енергетичного вугілля здійснюється на ринкових умовах. Тому комітетом прийнято рішення, яким визнано порушення міністерства, що полягало у створенні умов учасникам ринку енергетичного вугілля для вчинення антиконкурентних узгоджених дій”, — зазначає АМКУ.

Комітет ухвалив рішення накласти штрафи у загальному розмірі 775,483 млн грн на:

ДП Держвуглепостач — 2,29 млн грн;

ДТЕК Трейдінг — 163,45 млн грн;

ДТЕК Дніпроенерго — 125,47 млн грн;

ДТЕК Західенерго — 172,97 млн грн;

ДТЕК Східенерго — 91,05 млн грн;

ПАТ Центренерго — 205,8 млн грн;

Черкаське хімволокно — 14,4 млн грн.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет оштрафував “ДТЕК Західенерго” і “Д.Трейдінг” з групи ДТЕК Ріната Ахметова на 275,2 млн грн за зловживання монопольним становищем в зоні “Острів Бурштинської ТЕС” у липні-жовтні 2019 р. 

Як вже повідомляло NotaВene, Антимонопольний комітет оштрафував на 380,2 млн грн 18 облгазів групи “Регіональна газова компанія” (РГК), що управляє всім газовим бізнесом Дмитра Фірташа, за зловживання монопольним становищем.

“Облгази групи РГК в період з листопада 2016 року по липень 2018 року висували додаткові вимоги до учасників публічних закупівель побутових лічильників щодо обов’язкової наявності у них протоколу перевірок за програмою РМ 081/39.434-201”, — пояснює АМКУ.

Варто зазначити, що це не перший раз, коли АМКУ накладає штрафи на великі компанії за порушення умов конкуренції. Але, як правило, суди стають на бік великого бізнесу.

NotaВene розповідає в окремому матеріалі про те, що антимонопольне відомство потребує реформ. Але воно влаштовує українських олігархів, тому десятиліттями залишається в нинішньому неефективному стані.

Total
0
Shares
Previous Article

Держборг України зменшився на 38,7 млрд грн

Next Article

Прибуток Amazon за рік пандемії перевищив його сумарний трирічний обсяг

Related Posts
Total
0
Share