АМКУ дозволив перехід нафтопродуктопроводу Самара—Західний напрямок до Укртранснафти

Антимонопольний комітет (АМКУ) дозволив концентрацію АТ “Укртранснафта” у вигляді отримання в управління цілісного майнового комплексу ТОВ “ПрикарпатЗахідтранс”, повідомляє enkorr.

Варто зазначити, що дозвіл АМКУ є одним з обов’язкових умов, необхідних для повноцінної експлуатації нафтопродуктопроводу Укртранснафтою.

Нагадаємо, у лютому поточного року НАК “Нафтогаз України” схвалив передачу арештованого майна ТОВ “ПрикарпатЗахідтранс” на тимчасове відповідальне зберігання державній компанії АТ “Укртранснафта”. 

ТОВ “ПрикарпатЗахідтранс” експлуатує на території України ділянку нафтопродуктопроводу “Самара—Західний напрямок” протяжністю близько 800 км. Він призначений для прокачування дизельного палива з РФ та Білорусі для України і транзиту до Європи. Власниками компанії є білоруський бізнесмен Микола Воробей і громадянин Німеччини Анатолій Шефер. Шефера пов’язують з оточенням народного депутата Віктора Медведчука. Сам Медведчук заперечує зв’язок з трубопроводом і постачання нафтопродуктів в Україну.

11 лютого 2021 р НАБУ вручило підозру колишньому заступнику директора Інституту азотної промисловості і продуктів органічного синтезу. За рішенням цього експерта суд відмовився визнати право власності України в частині нафтопродуктопроводу “Самара—Західний напрямок”. В результаті контроль над частиною трубопроводу в 800 км перейшов до ТОВ “ПрикарпатЗахідтранс”.

19 лютого РНБО доручив вжити заходів про повернення в державну власність української частини нафтопродуктопроводу. Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що трубопровід “незрозумілим способом” виявився в приватних руках.

Для управління нафтопродуктопроводом Укртранснафта вже створила в своїй організаційній структурі окремий департамент. До його складу увійшли працівники компанії і минулого експлуатанта ділянки “ПрикарпатЗахідтранс.

Нагадаємо, енергетична митниця Державної митної служби відмовила Укртранснафті в наданні дозволів на використання митних складів на території частини магістрального нафтопродуктопроводу “Самара—Західний напрямок”.

Крім того, Національне антикорупційне бюро відмовило Укртранснафті в компенсації витрат, понесених підприємством за послуги з відповідального зберігання всіх об’єктів.

Як вже повідомляло NotaВene, Укртранснафта в травні збільшила транзит нафти на 8%. Зокрема, транзит нафти трубопровідним транспортом по території України виріс на 14,6% — до 1,1 млн т. При цьому обсяг транспортування нафти на НПЗ України знизився на 15,6% — до 222 тис. т.

Total
0
Shares
Previous Article

Економіка України сповільнила своє падіння

Next Article

Тарифи на теплопостачання визначатиме місцева влада

Related Posts
британка та її цуценя
Читать дальше

Британка витратила понад 12000 фунтів стерлінгів на подарунки для своєї собаки

У гардеробі тваринки сотні костюмів, що були розроблені відомим дизайнерами за спеціальним замовленням. 52-річна британка Аліса Торн витратила на різдвяні…
Total
0
Share