Американська компанія українського підприємця купила виробника малих супутників з Південної Африки

Власник американської Noosphere Ventures український бізнесмен Максим Поляков придбав контрольний пакет Dragonfly Aerospace (ПАР) — компанії з 20-річним досвідом роботи у сфері високих технологій, супутникових знімків і корисних навантажень, що будує завод із виробництва мікросупутників, повідомляє Reuters.

Угода дає Полякову точку опори на конкурентному ринку технологій малих супутників. У планах — створювати до 48 супутників на замовлення щорічно. Прямо зараз компанія робить камери для супутників Earth Observing Systems Data Analytics (EOS) — іншої компанії Полякова, що займається супутникової аналітикою.

У планах — відкрити виробничі майданчики в США і Європі. Зараз у компанії Firefly є великий R & D-центр в Дніпрі, чи з’явиться окрема платформа для Dragonfly Aerospace — поки невідомо.

“Ця покупка зміцнює статус Dragonfly Aerospace як критично важливого компонента вертикально інтегрованої космічної екосистеми, яку створюють Поляков і Noosphere Ventures, до якої входять Firefly — постачальник космічних запусків за конкурентними цінами, EOS Data Analytics (EOSDA) — компанія супутникових даних та аналітики з власними радіолокаційними та оптичними супутниковими угрупованнями, а також SETS — фірма з виробництва космічних двигунів”, — наголошується в пресрелізі на сайті південно-африканської компанії.

За словами Полякова, які наведено у повідомленні, технологія Dragonfly забезпечує високоякісні зображення в широкому діапазоні спектрів і дозволів, які мають вирішальне значення для моніторингу планети і створення інтелектуального сільського господарства, що захищає біорізноманіття.

Наразі у Dragonfly Aerospace зайнято більше ніж 100 співробітників, компанія інвестує в проектно-виробничий комплекс у ПАР під Кейптауном для збірки до 48 супутників на рік від 50 кг до 600 кг і тепловізорів.

Firefly Aerospace (спочатку — Firefly Space Systems) — створена в 2014 р. в Техасі (США) приватна американська компанія, яка здійснює розробку сімейства РН легкого класу нового покоління. Компанію у 2017 р. перезапустив Поляков, включивши її до складу Noosphere Ventures (Менло-Парк, Каліфорнія). Штаб-квартира Firefly базується в Техасі, офіси компанії працюють у Вашингтоні, Токіо (Японія) і Дніпрі (Україна).

У червні 2018 р. Firefly уклала угоду про стартові послуги (Launch Services Agreement, LSA) з британською Surrey Satellite Technology Limited (SSTL) на забезпечення в 2020-2022 рр. запусків малих супутників за допомогою РН нового покоління Firefly Alpha.

Цього року Firefly Aerospace заявила про плани залучити 350 млн дол. на масштабування виробництва і створення ракети середнього класу — Firefly Beta.

Крім ракет Alpha і Beta, Firefly Aerospace працює над створенням орбітального транспортного засобу (OTV), відомого як космічний буксир, для доставки супутників із ракети на певну орбіту — та місячного посадкового модуля під назвою Genesis для NASA.

Як вже повідомляло NotaВene, компанія Firefly Aerospace отримала замовлення від NASA на суму 93,3 млн дол. Набір з десяти вантажів для наукових досліджень та демонстрації технологій, за який відповідатиме Firefly Aerospace, буде досліджувати різноманітні умови та ресурси місячної поверхні, що допоможе підготуватися до місій людини на Місяць.

Total
0
Shares
Previous Article

Прибуток найбільшого банку Європи зріс на 79% на тлі відновлення економіки

Next Article

Укртелеком звітує про зростання доходів за підсумками І кварталу

Related Posts
Total
0
Share