Американська компанія українського бізнесмена отримала 90 млн дол. від NASA

Компанія Firefly Aerospace українського бізнесмена Максима Полякова допоможе NASA у висадці людей на Місяць у 2023 р. — вона отримала замовлення на суму 93,3 млн доларів, повідомляє Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору.

Набір з десяти вантажів для наукових досліджень та демонстрації технологій, за який відповідатиме Firefly Aerospace, буде досліджувати різноманітні умови та ресурси місячної поверхні, що допоможе підготуватися до місій людини на Місяць.

Цей проєкт є ключовою частиною програми NASA Artemis (Артеміда). Firefly Aerospace буде відповідати за повний цикл доставки вантажу, зокрема інтеграцію корисного вантажу, запуск із Землі, посадку на Місяць та операції в рамках місії.

Для програми використовуватимуть посадковий апарат компанії Blue Ghost.

“Корисні вантажі, які ми надсилаємо в рамках цієї доставки, охоплюватимуть різні сфери від дослідження місячного грунту і випробування технології відбору зразків, до надання нам інформації про теплові властивості Місяця та магнітного поля”, — сказав менеджер ініціативи CLPS в Космічному центрі Джонсона NASA в Г’юстоні Кріс Калберт.

Cedar Park, де розроблявся посадковий апарат Blue Ghost, також стане операційним центром компанії для місії доставки 2023 р.

Firefly Aerospace (раніше — Firefly Space Systems) — приватне аерокосмічне підприємство, зі штаб-квартирою в Остіні (Техас), яке розробляє легкі ракети-носії для запуску вантажів у космос. У 2017 р. компанію купив український підприємець Максим Поляков, він перезапустив її під новою назвою Firefly Aerospace.

Як вже повідомляло Nota Вene, віце-прем’єр — міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що президент Володимир Зеленський доручив вивести в космос апарат дистанційного зондування землі. Запуск супутника повинен відбудутися до кінця 2021 р,, в якому Україна відзначає 30-річчя незалежності.

Total
0
Shares
Previous Article

Наглядова рада Укрзалізниці скасувала рішення про створення УЗ Карго та УЗ Інфра

Next Article

Вода отступает: глобальное потепление осушает города

Related Posts
Total
0
Share