Amazon отримав рекордний штраф у 746 млн євро

Комісія із захисту даних Люксембургу (CNPD) наклала штраф в 746 млн євро (888 млн доларів США) на компанію Amazon за порушення конфіденційності даних користувачів. Попередній рекорд за подібне порушення отримував Google в 2019 р — 57 млн дол., повідомляє Bloomberg.

Штраф Amazon завершує розслідування, розпочате в 2018 р за скаргою французької групи із захисту прав на недоторканність приватного життя La Quadrature du Net. Вона стверджувала, що Amazon збирає дані про продавців і покупців на сайті за допомогою віртуального помічника Alexa. Компанія заявила, що дані потрібні для поліпшення якості обслуговування клієнтів.

Рішення CNPD стало ще одним кроком ЄС з примусу до дотримання конфіденційності технологічних компаній. Ірландський регулятор конфіденційності заявив, що в 2021 р планує прийняти проєкти рішень про санкції в 12 справах за участю технологічних гігантів. Під юрисдикцію ірландського органу підпадають Facebook, Google і Apple, тому що штаб-квартири цих компаній ЄС знаходяться в Ірландії.

Рішення по штрафу розглядала CNPD, так як там розташована європейська штаб-квартира Amazon. Штрафні санкції пов’язані з порушеннями Загального регламенту про захист даних Євросоюзу (GDPR).

Amazon називає рішення регулятора необгрунтованим і обіцяє подати на нього апеляцію.

“Рішення, пов’язане з тим, як ми показуємо клієнтам релевантну рекламу, засноване на суб’єктивних і неперевірених інтерпретаціях європейського закону про конфіденційність, запропонований штраф абсолютно не відповідає навіть подібної інтерпретації”, — стверджує компанія.

Газета The Wall Street Journal на початку червня повідомила, що CNPD поширила попереднє рішення щодо Amazon, яке передбачало штраф у розмірі понад 425 млн дол.

У разі подібних транскордонних справ рішення повинні узгоджуватися іншими європейськими регуляторами в сфері конфіденційності, що може призводити до суттєвих змін, включаючи збільшення або зменшення розміру штрафу, пише WSJ. Отже, CNPD отримала, як мінімум, одну скаргу від іншого регулятора ЄС, що спочатку запропонований штраф є недостатньо високим.

Сума підсумкового штрафу відповідає близько 4,2% чистого прибутку інтернет-рітейлера за 2020 р, яка склала 21,3 млрд дол., і 0,2% виручки в розмірі 386 млрд дол. У рамках Загального регламенту про захист даних (General Data Protection Regulation, GDPR ) Євросоюзу регулятори можуть штрафувати компанії на суму, відповідну до 4% річної виручки.

Нагадаємо, що найбільший в світі інтернет-рітейлер Amazon.com Inc. у другому кварталі збільшив чистий прибуток більш ніж на 48%, однак викликаний пандемією бум онлайн-покупок, схоже, сходить нанівець.

Як вже повідомляло NotaВene, Джо Байден підписав указ, спрямований на обмеження монополій великих технологічних корпорацій і створення конкурентного середовища в технологічному секторі США. Президент підкреслив, що капіталізм без конкуренції є банальною експлуатацією.

Варто зазначити, що у квітні юридичний комітет палати представників конгресу США схвалив звіт підкомітету з антимонопольної політики, в якому Amazon, Apple, Google і Facebook звинувачуються в монополізмі. Цей документ стає підставою для розробки законопроєктів, що обмежують діяльність найбільших технологічних компаній світу.

Total
0
Shares
Previous Article

НБУ за місяць купив валюти на 200 млн дол.

Next Article

Профіцит зведеного платіжного балансу скоротився учетверо

Related Posts
Total
0
Share