Amazon купує кіностудію MGM за 8,45 млрд дол.

Американський інтернет-рітейлер Amazon.com Inc. домовився про покупку голлівудської кіностудії Metro-Goldwyn-Mayer за 8,45 млрд доларів США. Ця придбання забезпечить стрімінговому сервісу Amazon Prime доступ до великої бібліотеки фільмів кіностудії, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

“Amazon допоможе зберегти спадщину та каталог фільмів MGM і надасть споживачам ширший доступ до наявних творів”, — повідомляється у спільному пресрелізі компаній.

За словами старшого віце-президента Amazon Studios і Prime Video Майка Гопкінса, бібліотека MGM налічує понад 4 тис. фільмів і 17 тис. телевізійних шоу.

Угода підлягає звичайним умовам закриття, включаючи отримання дозволу від регулюючих органів.

Наприкінці минулого року повідомлялося, що MGM Holdings Inc., материнська компанія Metro-Goldwyn-Mayer, вивчає можливість продажу. Кіностудія розглядала це питання декілька разів протягом останніх років, але потенційні покупці не готові були заплатити ту ціну, яку хотіла MGM.

Після хвилі консолідацій у галузі MGM залишилася однією з небагатьох голлівудських кіностудій, яка не була поглинена більшим конгломератом, зазначає газета Financial Times. Минулого тижня стало відомо про об’єднання медіапідрозділу американської AT&T Inc. — WarnerMedia — з Discovery Inc.

Найбільшим акціонером MGM є американський гедж-фонд Anchorage Capital Group. В останні роки він опинився під тиском через слабкі показники та відтік клієнтів, а на неліквідні вкладення у MGM стала припадати основна частка його вкладень у міру скорочення розмірів фонду.

MGM займається виробництвом та дистрибуцією фільмів і телевізійних шоу. Кіностудії належать права на такі відомі фільми, як “Роккі”, “Мовчання ягнят”, “Людина дощу”, “Термінатор”, “Розповідь служниці” та “Вікінги”. Також компанія спільно з Danjaq LLC володіє правами на фільми про агента британської розвідки Джеймса Бонда — це найбільший актив MGM.

Чистий прибуток компанії у першому кварталі становить 29 млн дол. при виручці у 403 млн дол.

Минулого року Amazon витратила 11 млрд дол. на створення, придбання або ліцензування аудіо- та відеоконтенту для передплатників Prime порівняно з 7,8 млрд дол. у 2019 р, за даними FT.

Головний виконавчий директор Amazon Джефф Безос повідомив у недавньому листі акціонерам, що кількість користувачів Prime у світі перевищила 200 млн осіб.

Нагадаємо, обвал світового кінопрокату впродовж карантинного 2020 р і дефіцит голлівудських блокбастерів водночас підвищили інтерес до національного кіно.

Як вже повідомляло NotaВene, стрімінговий сервіс Netflix відзвітував про доходи та витрати за IV квартал 2020 р. — компанії більше не потрібно залучати зовнішнє фінансування для повсякденної діяльності.

Це важливий момент для сервісу, адже майже десять років йому доводилося робити контент в борг, зайнявши за цей час близько 16 млрд доларів. У компанії ще залишається борг від 10 до 15 млрд дол., але доходів тепер досить для його погашення.

Положення стрімінгу поліпшила пандемія коронавірусу — через локдаун число платних передплатників зросло до 203,6 млн до кінця 2020 р., з яких 66 млн у США. У IV кварталі сервіс залучив 8,5 млн нових клієнтів.

Total
0
Shares
Previous Article

Світовий ринок персональних комп'ютерів у 2022 р. очікує спад

Next Article

Xiaomi домоглася через суд скасування американських санкцій

Related Posts
Total
0
Share