Amazon, Apple, Google і Facebook звинувачуються в монополізмі

Юридичний комітет палати представників конгресу США схвалив звіт підкомітету з антимонопольної політики, в якому Amazon, Apple, Google і Facebook звинувачуються в монополізмі. Цей документ стає підставою для розробки законопроєктів, що обмежують діяльність найбільших технологічних компаній світу, повідомляє Reuters.

На підготовку звіту, який налічує 400 сторінок, пішло 16 місяців, в ході яких робоча група підкомітету провела інтерв’ю більш ніж з 240 учасниками ринку, прийняла показання 38 свідків, а також пропрацювала понад мільйон документів, що стосуються розслідування. В результаті підкомітет прийшов до висновку, що велика четвірка американських технологічних гігантів підриває конкуренцію на ринку, купуючи або видавлюючи з нього дрібних конкурентів.

Так, Amazon навмисно створює конфлікт інтересів, пропонуючи на одному сайті власну продукцію і товари сторонніх продавців, а також має доступ до їх даних, що може давати йому перевагу над ними. Apple зайняв монопольне становище на ринку завдяки установці власного програмного забезпечення на свої пристрої і не дає користувачам можливості встановлювати додатки з інших джерел.

Google користується своїм становищем в секторі пошукової реклами, а також змушує контрагентів надавати своїм застосункам переваги на вироблених ними пристроях. А Facebook став лідером на ринку соціальних мереж через активне поглинання конкурентів і розробку аналогів їх популярних сервісів. При цьому обвинувачені компанії заперечують будь-які порушення антимонопольного законодавства США.

У звіті також пропонуються заходи щодо обмеження монополізму техногігантів, від розподілу компаній до заборони на ведення бізнесу в одній області. Крім того, пропонується провести реформу антимонопольного законодавства і розширити повноваження антимонопольних органів, щоб покласти край практиці угод по злиттю, поглинанню та скупки конкурентів.

Нагадаємо, державне управління з контролю за ринком КНР наклало штраф на Alibaba Group Holdings Co., Ltd., визнавши компанію винною в порушенні китайського антимонопольного законодавства.

Регулятор зажадав від Alibaba Group припинити протиправну діяльність і наклав штраф в розмірі 4% від усього обсягу продажів в Китаї за 2019 р. (або 12% від чистого прибутку в 2020 р.) — загальна сума стягнення становитиме 18,228 млрд юанів (2,78 млрд дол.).

Як вже повідомляло NotaВene, Федеральна торгова комісія США (Federal Trade Commission — FTC) і генеральні прокурори 48 штатів подали два позови проти Facebook, звинувативши її в монополії на ринку соцмереж. Комісія зажадала продати WhatsApp і Instagram, зобов’язати компанію проводити такі операції тільки зі схвалення уряду і заборонити їй нав’язувати розробникам антиконкурентні умови.

Варто зазначити, що компанія Google, якій належить біржа цифрової реклами DoubleClick Ad Exchange, укладала вигідні для себе і своїх клієнтів рекламні контракти з допомогою ексклюзивної інформації інших учасників торгів, отримуючи конкурентну перевагу. Це дозволило компанії роками не доплачувати рекламним майданчикам сотні мільйонів доларів. 

Total
0
Shares
Previous Article

ПФТС розпочала торги акціями американських технологічних гігантів

Next Article

Держава виділяє на підключення сіл до оптичного інтернету 500 млн

Related Posts
Total
0
Share