Alibaba збільшила виручку і скоротила прибуток

У I фінансовому кварталі, що завершився в червні, китайська Alibaba Group Holding скоротила чистий прибуток, але збільшила виручку на тлі зростання бізнесів в сфері електронної комерції і “хмарних” обчислень, повідомляє Інтерфакс.

Чистий прибуток компанії за звітний квартал склав 45,1 млрд юанів (7 млрд доларів США), або 16,38 юаня в розрахунку на ADS, проти 47,6 млрд юанів, або 17,36 юаня на ADS роком раніше.

Прибуток без урахування разових факторів склав 16,60 юаня в розрахунку на ADS в порівнянні з 14,82 юаня роком раніше. Аналітики, опитані FactSet, в середньому прогнозували прибуток на рівні 14,33 юаня.

Виручка Alibaba в минулому фінкварталі збільшилася до 205,7 млрд юанів у порівнянні з 153,8 млрд юанів роком раніше. Експерти в середньому очікували показник на рівні 209,1 млрд юанів. Виручка ключового бізнесу в сфері електронної комерції зросла на 35%, до 180,2 млрд юанів, в сфері “хмарних” технологій — на 29%, до 16,1 млрд юанів.

Річна аудиторія користувачів роздрібних сервісів Alibaba в Китаї збільшилася за 12 місяців, що завершилися 30 червня, на 45 млн чоловік і досягла близько 1,18 млрд осіб.

Число користувачів компанії в Китаї, що виявляють активність не рідше разу на місяць і отримують доступ до сервісів з мобільних пристроїв, зросла на 23 млн за квартал і на 79 млн за рік і досягла 925 млн осіб.

Компанія повідомила, що збільшує обсяг програми зворотного викупу акцій до 15 млрд дол. з 10 млрд дол. Це найбільша програма в історії Alibaba, на поточний момент компанія викупила ADS на суму близько 3,7 млрд дол. c 1 квітня.

Котирування ADR Alibaba в ході попередніх торгів у Нью-Йорку в четвер втрачають 0,9%. Ринкова вартість компанії з початку поточного року знизилася на 14%.

Alibaba володіє найбільшими в Китаї платформами електронної комерції, включаючи найпопулярнішу з них — Taobao. Компанія зводить на цих платформах покупців і продавців, надаючи їм різні сервіси. На Alibaba припадає 80% обороту електронної торгівлі в країні. На січень 2020 р капіталізація Alibaba складала 600 млрд дол.

Нагадаємо, що державне управління з контролю за ринком КНР наклало штраф на Alibaba Group Holdings Co., Ltd., визнавши компанію винною в порушенні китайського антимонопольного законодавства.

Регулятор зажадав від Alibaba Group припинити протиправну діяльність і наклав штраф в розмірі 4% від усього обсягу продажів в Китаї за 2019 р (або 12% від чистого прибутку в 2020 р) — загальна сума стягнення становитиме 18,228 млрд юанів (2,78 млрд дол.).

Як вже повідомляло NotaВene, у грудні минулого року управління з контролю за ринком Китайської Народної Республіки почало антимонопольне розслідування відносно Alibaba. Компанія підозрювалася в проведенні політики, яка змушує ділових партнерів відмовлятися від співпраці з її конкурентами. 

2 листопаду 2020 р біржі Гонконгу і Шанхаю відклали проведення IPO компанії Ant Group Джека Ма, яке мало стати найбільшим в історії.

Варто зазначити, що регулятори вимагали від Ant Group об’єднати її операції у фінансовій сфері в одну холдингову компанію, діяльність якої буде регулюватися нормами, що діють для фінінститутів. Це відкриє шлях для покупки частки в бізнесі для державних банків та інших державних сорганизаций, оскільки компанії доведеться збільшити капітал. Китайський пенсійний фонд China Development Bank і державна інвесткомпанія China International Capital Corp. вже є інвесторами Ant.

Total
0
Shares
Previous Article

Оператор ГТС у першому півріччі скоротив прибуток удвічі

Next Article

Виробництво сталі в Україні з початку року зросло на 7,4%

Related Posts
Total
0
Share