Акумулятори для електромобілів за 10 років подешевшали на 90%

За період з 2010 р до 2020 р ціни на літій-іонні акумулятори для електроавтомобілів впали на 89% — до 137 доларів за кВт⋅год, повідомляє Bloomberg NEF.

“Батареї стають кращими. Середня щільність енергії акумуляторів зростає на 7% на рік, і нові хімічні продукти з’являються на ринку швидше, ніж будь-коли. Максимальна швидкість заряджання електромобілів також зростає”, — зазначає Bloomberg NEF.

Згідно з дослідженням, провідну роль у собівартості акумуляторів відіграватимуть ціни на базові матеріали, проте запровадження нових хімічних препаратів, нових технологій виробництва та спрощеної конструкції упаковки стримуватиме зростання цін.

Bloomberg NEF прогнозує, що вже до 2024 р ціни на акумулятори знизяться до 100 доларів за кВт⋅год. Очікується, що вже до 2030 р майже 60% світових продажів нових автомобілів матимуть нульові викиди СО2 через масовий перехід на електрокари та автомобілі, що працюють на водневому паливі.

Нагадаємо, що темпи експансії виробників батарей для електромобілів визначаються двома ключовими факторами: доступом до запасів сировини і наявністю вільних виробничих потужностей. Китайська компанія CATL за підсумками першого півріччя змогла збільшити свою частку до 29,9%, а Panasonic з 15% ринку, навпаки, скотився на третє місце.

Як вже повідомляло NotaВene, віце-президент Єврокомісії з питань міжінституційних відносин і прогнозування Марош Шефчович заявив, що Європейський Союз та Україна запустять стратегічне партнерство з виробництва акумуляторів.

“Скоро ми запустимо стратегічне партнерство по акумуляторам та сировинним матеріалам, – написав Шефчович у Twitter. — У рамках цього партнерства ЄС готовий розширити програму технічної допомоги, включивши до неї сферу критичної сировини і підвищивши бюджет на додаткові 800 тис. євро”.

Total
0
Shares
Previous Article

Литва і Туреччина запускатимуть залізничне сполучення через Україну

Next Article

ФРС зберегла ставку у діапазоні 0-0,25%

Related Posts
Total
0
Share