Акциз з продажу тютюну піде до бюджетів громад

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №5719 про внесення змін до Бюджетного кодексу, який передбачає зарахування до місцевих бюджетів акцизу з роздрібного продажу тютюну, повідомляє Укрінформ.

Документ передбачає зміну механізму справляння п’ятивідсоткового акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах. Йдеться про перенесення обов’язку сплати акцизу на виробників та імпортерів, тоді як на сьогодні його сплачують суб’єкти роздрібної торгівлі.

Закон також зобов’язує Державне казначейство зарахувати акцизний податок з роздрібного продажу тютюну до бюджетів місцевого самоврядування. При цьому частка акцизу, яку отримають місцеві бюджети, має розраховуватися як співвідношення загальної вартості операцій з роздрібної торгівлі тютюновими виробами на відповідній території за останній звітний місяць до загальної вартості таких операцій загалом в Україні за цей же період.

Нагадаємо, що на початку минулого року Верховний суд задовольнив касаційну скаргу ТОВ “Тедіс Україна” про скасування штрафу Антимонопольного комітету в 3,4 млрд грн.

У жовтні 2019 р. АМКУ оштрафував десять тютюнових компаній за змову на ринку на загальну суму 6,5 млрд грн. Штраф для “Тедіс Україна” був визначений у розмірі 3,4 млрд грн.

Як вже повідомляло NotaВene.news, Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу ПрАТ “Філіп Морріс Україна” і ТОВ “Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн”, скасував рішення Господарського суду Києва від 05 серпня 2020 р. та прийняв нове рішення, яким задовольнив позов скаржників і скасував накладені на них Антимонопольним комітетом штрафи в 2019 р. на загальну суму 1,2 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Минінфраструктури запевняє про зняття блокади морских портів

Next Article

Ціни на газ у Європі впали на 14%

Related Posts
Читать дальше

На кордонах України і біля портів покинуто майже 7 тисяч вагонів

З початком пікового періоду перевезень вантажів Укрзалізниця стикнулася з проблемою накопичення вагонів на мережі, повідомляє заступник директора департаменту…
Total
0
Share