Акції Meta впали майже на чверть

Акції Meta (колишня назва компанії Facebook) впали на 23% у ході розширених торгів у середу, 2 лютого. Інвестори розчарувалися у фінансових показниках компанії, які виявилися нижчими за очікування аналітиків Уолл-стріт, повідомляє CNBC.

Американська Meta Platforms, якій належить найбільша у світі соціальна мережа Facebook, скоротила чистий прибуток у четвертому кварталі на 8% і дала слабкий прогноз.

Як повідомляє компанія, її чистий прибуток у жовтні-грудні склав 10,285 млрд доларів США, або 3,67 дол. у розрахунку на акцію, порівняно з 11,219 млрд дол., або 3,88 дол. на акцію, за аналогічний період попереднього року.

При цьому виручка збільшилася на 20% і досягла 33,671 млрд дол. проти 28,072 млрд дол. роком раніше. У тому числі рекламні доходи підвищилися до 32,64 млрд дол. із 27,19 млрд дол.

Аналітики, опитані FactSet, в середньому оцінювали прибуток компанії на рівні 3,85 дол. на акцію при виручці 33,4 млрд дол.

У першому кварталі Meta планує отримати виручку в діапазоні 27-29 млрд дол., що виявилося гіршим за середні очікування експертів у 30,2 млрд дол.

Кількість користувачів соцмережі Facebook з активністю облікового запису не рідше одного разу на місяць (MAU) на кінець грудня досягла 2,91 млрд людей, збільшившись за рік на 4%. Число щоденно активних користувачів (DAU) підвищилося на 5% — до 1,93 млрд.

За оцінками компанії, близько 2,82 млрд людей у ​​світі користуються Facebook, Instagram, WhatsApp або Messenger щодня, і близько 3,59 млрд людей — хоча б раз на місяць. Ці показники зросли протягом року відповідно на 8% і 9%.

Минулого кварталу Meta викупила власні акції на суму 19,18 млрд дол., а загалом за підсумками 2021 р. сума buyback склала 44,81 млрд дол.

Після звіту акції Meta Platforms впали на 23% та потягли за собою акції інших операторів соціальних мереж — Pinterest, Snap та Twitter. Акції Snap впали більш ніж на 18% після закриття торгів, Pinterest майже на 10%, Twitter близько 8%, зазначає CNBC. Акції Amazon впали більш ніж на 3%, онлайн-рітейлер має звітувати про фінансові результати в четвер. Папери Microsoft знизилися в ціні майже на 1%.

Нагадаємо, що Європейський парламент більшістю голосів (530 на 78) затвердив законопроєкт, спрямований на обмеження агресивної реклами в інтернеті.

Поправки, прийняті в рамках акту про цифрові послуги (DSA), заборонять великим інтернет-платформам, на кшталт Google, Meta і Amazon, використовувати конфіденційну інформацію (наприклад, про вік або національність) для показу реклами, що таргетує.

Як вже повідомляло NotaВene.news, некомерційна організація Diem Association, (колишня назва — Libra Association), створена з ініціативи Meta (колишня назва — Facebook) для запуску та управління криптовалютними проєктами, згортає свою діяльність та продає технології каліфорнійської Silvergate Capital Corp приблизно за 200 млн дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Річна інфляція у єврозоні оновила історичний максимум

Next Article

Обсяг готівки в минулому році зріс на 12,5%

Related Posts
Total
0
Share