Агрохолдинг МХП придбав контрольний пакет акцій великого виробника яловичини

Агроіндустріальний холдинг МХП придбав 51% акцій українського виробника яловичини “Лубним’ясо”, повідомляє AgroPortal з посиланням на Лондонську фондову біржу (London Stock Exchange).

Згідно з повідомленням на сайті LSE, на дату придбання чисті активи заводу компанії “Лубним’ясо” склали 1,53 млн доларів США.

Відзначається, що грошове визначення ділової репутації компанії (Goodwill) в розмірі 788 тис. дол. пов’язано з очікуванням того, що дане придбання сприятиме стратегічній трансформації МХП в кулінарну компанію шляхом запуску додаткових продуктів.

Крім того, компанія “Лубним’ясо” випускає продукцію з яловичини під брендом Skott Smeat.

Видання Forbes повідомляє, що компанію “Лубним’ясо” в 2012 р заснував Андрій Науменко, колишній менеджер із зовнішньоекономічних зв’язків МХП. Її завод може виробляти 25 т. м’ясної продукції на день.

Варто зазначити, що в рамках трансформації МХП стала відмовлятися від неперспективних активів. Раніше за 2,7 млн ​​дол. МХП продав “Снятинську птахофабрику”, яка виробляє фуа-гра. Агрохолдинг також продав підприємство “Добропільський комбінат хлібопродуктів” в Донецькій області і вже отримав 671 тис. дол. у рамках цієї угоди.

Нагадаємо, що МХП отримав 232 млн дол. чистого прибутку в першому півріччі 2021 р в порівнянні із збитком в аналогічному періоді 2020 р -62 млн дол.. Наведена EBITDA маржа (без ефекту IFRS 16) виросла до 34%, наведена EBITDA (без ефекту IFRS 16) агрохолдингу МХП виросла на 55% і склала 334 млн дол

Приватне акціонерне товариство МХП — одна з найбільших агропромислових компаній України, що має виробничі активи в Нідерландах, Словенії, Словаччині та дистрибуційний офіс в ОАЕ. Компанія заснована в 1998 р Юрієм Косюком.

Як вже повідомляло NotaВene, Україна займає шосте місце в рейтингу світових постачальників курятини. Відзначається, що світовим лідером з експорту курятини є Бразилія. У 2020 р країна експортувала 3,8 млн тонн. Друге місце з показником в 3,3 млн тонн належить США, третє — ЄС. У минулому році країни ЄС експортували 1,4 млн тонн м’яса птиці. Україна з показником в 400 тис. тонн посідає шосте місце в рейтингу.

Total
0
Shares
Previous Article

Перевезення металопродукції річним транспортом впали на 84 %

Next Article

Уряд звільнив керівників Укравтодору та Укртрансбезпеки

Related Posts
Total
0
Share