Агентство S&P знизило рейтинг Укрзалізниці до рівня ССС

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings знизило рейтинг АТ “Укрзалізниця” (УЗ) з рівня “В-” до “ССС” у зв’язку зі збільшенням ризиків рефінансування, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

“Термін погашення кредиту АТ “Укрзалізниця” в розмірі 116 млн доларів США в місцевому банку — 30 травня 2021 р. Компанія опрацьовує різні варіанти рефінансування, але ще не забезпечила його для цього платежу. Ліквідність UR обмежена, а ринки капіталу залишаються нестабільними, тому ми вважаємо, що наразі компанія залежить від сприятливих ділових і фінансових умов для своєчасного виконання своїх фінансових зобов’язань. Ми знижуємо наш довгостроковий кредитний рейтинг емітента UR до “CCC” з “B-” і поміщаємо рейтинг у CreditWatch із негативним прогнозом”, — зазначає агентство.

У свою чергу УЗ стверджує, що причиною рішення агентства знизити рейтинг є виключно методологія S & P щодо визначення рівня рейтингу залежно від часу, який залишився до чергової дати погашення боргу.

“Єдиним чинником цього рішення є наближення у ковідних обставинах термінів погашення частини кредиту на користь АТ “Ощадбанк”, які припадають на 30 травня поточного року. Як відомо і фінансовому ринку, і агентству, “Укрзалізниця” працює над декількома варіантами рефінансування зазначеного боргу та безсумнівно не допустить невиконання зобов’язань за запозиченнями”, — наголошує УЗ.

Нагадаємо, АТ “Укрзалізниця” за підсумками 2020 р. отримало 11,9 млрд грн чистого збитку (проти 2,988 млрд грн чистого прибутку в 2019 р.).

Варто зазначити, що транзит залізницею через Україну у зв’язку з карантином, впровадженим через поширення COVID-19, а також падінням економіки в усьому світі впав приблизно на 20%.

Як вже повідомляло NotaВene, з літа 2020 р. Укрзалізниця стала повертати свої позиції на ринку оренди полувагонів і зерновозів завдяки зміні політики ціноутворення і більш вигідних умов для замовників. Посилення позицій державної монополії і послаблення приватного бізнесу в галузі вантажних залізничних перевезень стало однією з причин відсторонення з посади голови правління АТ “Укрзалізниця” Володимира Жмака.

Total
0
Shares
Previous Article

Збитки авіакомпаній у 2021 р. у всьому світі становитимуть 47,7 млрд дол.

Next Article

Зростає кількість випадків підробки вакцини Pfizer від COVID-19

Related Posts
Total
0
Share