Агентство Fitch підвищило прогноз цін на сталь майже на 150 дол./т

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підвищило короткостроковий прогноз світових цін на сталь в середньому до 800 доларів за тонну з попередніх 660 дол./т, повідомляє Steel Orbis.

Fitch відзначає дисбаланс попиту та пропозиції на сталь, що стимулює подальше зростання цін на металопродукцію.

На думку агентства, ціни на сталь значно зросли з четвертого кварталу 2020 р, наблизившись до максимальних показників, зафіксованим у середині 2008 р. Зараз ціни на сталь становлять у середньому 883 дол./т, а у 2020 р — в середньому 582 дол/т.

“Зростання почне стабілізуватися в міру наближення другої половини року. Ми не очікуємо значного зниження або обвалу цін. Це пов’язано з високим попитом, незважаючи на стабільний рівень виробництва”, — наголошує Fitch.

Агентство очікує, що учасники ринку, в тому числі будівельний сегмент, опиратимуться купівлі металопродукції за високими цінами. Така тенденція може посилитися упродовж найближчих кварталів.

Крім того, Fitch очікує сповільнення темпів зростання споживання сталі в Китаї. Причина — досягнення максимального рівня будівельної активності в літні місяці.

Fitch прогнозує в довгостроковій перспективі стабілізацію попиту на сталь після відновлення в 2021 р збереження високого рівня виробництва. Така тенденція сприяєтиме значному зниженню світових цін на сталь у 2022 році.

Зокрема, агентство прогнозує ціни на сталь на рівні в середньому 600 дол./т у 2022 р та 535 дол./т у 2023-2025 рр.

Нагадаємо, консалтингова компанія McKinsey прогнозує скорочення попиту на сталь в Європейському Союзі на 5-10 млн т в період з 2019 р по 2023 р. McKinsey пояснює прогноз зниження попиту на сталь в ЄС скороченням споживання сталі в ключових галузях-споживачах через пандемію коронавірусу. Серед них — автопромисловість і будівництво.

Як вже повідомляло NotaВene, перехід на “зелене” виробництво сталі може збільшити ціни на металопродукцію на 60%. Таку оцінку оприлюднив виконавчий директор ArcelorMittal Europe Герт Ван Полвурде.

Варто зазначити, що згідно з останннім звітом Китайського інституту планування та досліджень металургійної промисловості, виробництво сталі в Китаї перевищило 1 млрд тонн, а споживання досягло більше 980 млн тонн у 2020 р, що є рекордним показником. Згідно зі звітом, споживання сталі в Китаї в 2021 р зросте на 1% до 991 млн тонн.

Total
0
Shares
Previous Article

Країни G7 припиняють фінансування вугільної енергетики з 2022 р.

Next Article

Держгеокадастр оголосив про плани інвентаризації 1 млн га державної землі

Related Posts
Total
0
Share