90% власників земельних паїв не продаватимуть свої ділянки

Верховна Рада в рамках земельної реформи починає розглядати поправки до законопроєкту №2194 щодо передачі землі територіальним громадам. Згідно документу, у власність громади перейдуть тільки землі, котрі на сьогодні нікому не належать — так звані землі запасу, повідомляє NotaВene.

Нагадаємо, під час пленарного засідання 16-19 березня парламент розпочав розгляд у повторному другому читанні законопроєкту про зміни до Земельного кодексу та інших законів (№ 2194) стосовно дерегуляції земельних відносин. Народні депутати розглянули 1046 поправок з 3128.

“Розгляд правок до законопроєкту №2194 триватиме орієнтовно до травня, адже розглянути ще треба близько тисячі. Окрім цього, на порядку денному розгляд правок до ще одного законопроєкту, який стосується землі, а саме, №2195 (щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них через електронні аукціони – Ред.). Залишилося близько 700 правок”, — заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час брифінгу за підсумками погоджувальної ради.

Варто зазначити, що у власність громади перейдуть тільки землі, котрі на сьогодні нікому не належать — так звані землі запасу

“Громади по факту не мають вже більше земель. Якщо подивитися на карту паювань, то більшість земель вже розпайовані та належить приватним особам. Отже питання лише в тому, щоб із новими кордонами територіальних громад власники земельних ділянок мають перереєструвати документи. Були землі в межах певного району, а стануть в межах громади. Власність не змінюється”, — стверджує юристка Софія Шустяк.

Експерти “Аграрного союзу України” прогнозують, що в нашій країні запровадження ринку сільскогосподарської землі нагадуватиме ситуацію в Румунії. Там перші два-три роки спостерігався ажіотаж, а потім попит трохи спав і все стало на своє місце.

В “Аграрному союзі України” вважають, що близько 90% власників паїв не поспішатимуть продавати свої ділянки. Чекатимуть з покупкою агрохолдинги, щоб за рахунок зменшення попиту збити ринкову ціну. Скоріше за все, агрохолдинги будуть протягувати зміни до закону “Про оренду землі”.

Як вже повідомляв NotaВene, 7 квітня Кабінет міністрів розширив порядок фінансової підтримки сільгоспвиробників шістьма новими державними програмами сумарним обсягом 500 млн грн, в числі яких — напрямки, що стимулюють виробництво гречки і картоплі.

Total
0
Shares
Previous Article

Китайський сервіс таксі Didi подав заявку на IPO з оцінкою до 100 млрд дол.

Next Article

Прогалини в законодавстві загрожують знищенням чорнозему та природних ресурсів

Related Posts
Total
0
Share