90 тис. нових автомобілів поповнять український ринок у 2021 р.

Хоча Україна рухається в напрямку безмитних взаємовідносин з Євросоюзом, існує чимало нетарифних бар’єрів для допуску нашої продукції на ринок ЄС. Водночас європейські партнери наполягають, щоби Україна повністю відкрила свій ринок. Наприклад, ввізне мито на легкові автомобілі з ЄС зменшується, розповідає в інтерв’ю NotaВene голова правління ПАТ “Запорізький автомобілебудівний завод” Микола Євдокименко.

За словами прем’єр-міністра Деніса Шмигаля, український уряд розпочав перемовини з Брюсселем про так званий “промисловий безвіз”. Але існують побоювання, що у підсумку це означатиме, що відкриття ринків відбуватимться в один бік: для експорту з країн ЄС.

Євросоюз навіть в умовах Угоди про асоціацію з ЄС висуває жорсткі вимоги до української продукції — тарифні й нетарифні плюс квотування.

“Промисловий безвіз потрібен більш розвиненим технологічно країнам, щоб вони просували свою продукцію на зовнішні ринки. Політика України не сприяє розвитку технологічного виробництва. Ввізне мито на нові авто з 25% зменшили до 6%, зменшили акциз, прибрали утилізаційний збір. З восьми автомобільних заводів в Україні залишилося два — ЗАЗ і Єврокар”, — розповідає в інтерв’ю NotaВene голова правління ПАТ “Запорізький автомобілебудівний завод” Микола Євдокименко.

“У нинішньому році ринок нових авто складатиме близько 90 тис., де частка вироблених в Україні близько 10 тис. Інше — імпорт. Натомість 400 тис. буде не нових авто вторинного ринку. Будуть сприятливі умови, які мають наші конкуренти, буде український автопром. Не буде умов — будемо й надалі експортувати, руду, пшеницю… Автопром дасть швидке зростання економіки, тому що це — 4-5 технологічні рівні. Це та сама додана вартість економіки, про що всі політики поки лише говорять”, — каже Євдокименко.

Нагадаємо, в Україні впродовж квітня 2021 р. було виготовлено 962 автотранспортних засобів, що у 16 разів більше ніж у квітні минулого року та на третину більше ніж у березні 2021 р.

Легкових автомобілів у квітні 2021 р. було виготовлено 904 одиниць, проти 59 одиниць роком раніше. Відносно березня в цьому сегменті автопрому відбулося зростання майже на 36%.

Як вже повідомляло NotaВene, у квітні 2021 р. українці зареєстрували 38,8 тис. вживаних легкових автомобілів, ввезених з-за кордону, що на 11% більше, ніж у березні 2021 р.

У квітні 2021 р. частка вживаних іноземних марок сягнула 79,5% від усіх легкових автомобілів, що за місяць вперше зареєструвалися в Україні.

Total
0
Shares
Previous Article

Імпорт картоплі в Україну знизився на 12%

Next Article

Оператор ГТС отримав чистий прибуток у розмірі 4,6 млрд грн

Related Posts
Total
0
Share