В 2021 р. став рекордним за кількістю нових стартапів

Цей рік відзначився значною кількістю декакорнів — стартапів, оцінених у 10 млрд доларів США або вище. У 2021 р цього статусу набули 30 компаній. 2020 р їх було 15, а 2019 р — всього п’ять. Останніми до списку декакорнів увійшли Grammarly та Faire, повідомляє Crunchbase.

Зростання кількості дорогих стартапів цього року не стало несподіванкою, враховуючи, що 2021 р став рекордним роком для венчурного фінансування по всьому світу. Список стартапів-єдинорогів Crunchbase Unicorn Board нещодавно вперше розширився до 1 тисячі компаній, а фонди прямих інвестицій і хедж-фонди як ніколи активно вкладаються в стартапи, що швидко зростають.

Проте, варто зазначити, що минуло лише 14 років після появи першого декакорну. Це був Facebook (тепер Meta), який отримав оцінку 15 млрд дол. під час раунду фінансування в 2007 р завдяки інвестиціям Microsoft.

Серед нових декакорнів 2021 р — онлайн-платформа для дизайну Canva, яка зараз оцінюється в 40 млрд дол. і цього року піднялася на шосте місце за вартістю серед приватних єдинорогів. На попередньому раунді вона отримала оцінку у 14,4 млрд дол., яка з того часу додавала у вартості в середньому 157 млн дол. на день.

Databricks, оцінена в 38 млрд дол. у серпні 2021 р, нині займає восьме місце серед приватних компаній. Усього за шість місяців її оцінка додала 10 млрд дол. до 28 млрд дол., отриманих під час попереднього раунду фінансування у лютому 2021 р.

Лондонський необанк Revolut вартістю 33 млрд дол. — ще один новий декакорн 2021 р. Наразі це десята за вартістю компанія у світі, згідно з даними Crunchbase. Трохи більше року тому, у липні 2020 р, Revolut був оцінений у 5,5 млрд дол. у раунді фінансування — це означає, що за короткий термін він подорожчав на 27,5 млрд дол., в середньому додаючи близько 77 млн дол. ​​на день протягом 12-місячного періоду.

Серед інших нових декакорнів 2021 р багамська криптобіржа FTX вартістю 25 млрд дол. і шанхайська соціальна платформа для e-commerce Xiaohongshu вартістю 20 млрд дол. На момент публікації обидві компанії входять до топ-20 найбільш цінних компаній.

12 декакорнів вийшли на IPO у 2021 р. Три з них набули цього статусу лише цього року, перш ніж стати публічними: Rivian, Roblox та Squarespace.

З 31 компанії з оцінкою в 10 млрд дол. і вище, які стали публічними після IPO Facebook у 2012 р, більшість торгуються за ринковою ціною, яка перевищує їх найвищі приватні оцінки.

Винятком із цього правила на момент публікації були WeWork, Lu.com, Paytm, Didi, Wish, UiPath та Squarespace. Paytm — це останній декакорн, який став публічним.

Після дебюту Facebook у 2007 році, наступний декакорн з’явився лише через два роки. За підрахунками Crunchbase, це була компанія Alibaba, яка в 2009 р була оцінена в 10 млрд дол. під час раунду, який очолює інвесткомпанія General Atlantic. Через два роки Alibaba була оцінена в 32 млрд дол. в рамках раунду фінансування, очолюваного Silver Lake і DST Global.

За даними Crunchbase, до 2014 р жодну компанію не оцінили в 10 млрд дол. У 2014 р цілих сім компаній вперше набули статусу декакорну. Серед них — публічні тепер компанії Snap, Dropbox, Xiaomi, Uber, Palantir, Airbnb та Flipkart (придбана Walmart у 2018 р). Кількість нових декакорнів знижувалась кожен наступний рік до 2018 р, коли кількість нових компаній із двозначною оцінкою вперше досягла 13.

Загалом з 2007 р, коли приватна компанія вперше отримала оцінку 10 млрд дол., налічується 84 декакорни. З них 33 стали публічними компаніями, а 51, як і раніше, входить до списку єдинорогів Crunchbase.

Зараз, коли не за горами 2022 р, фонди прямих інвестицій та хедж-фонди прагнуть інвестувати в компанії, що швидко зростають, до IPO. Існує понад 1 тисяча приватних єдинорогів, причому 90 з них оцінюються у суму від 5 млрд дол. до 10 млрд дол. Очікується, що нові декакорни стабільно з’являтимуться і в 2022 р.

Нагадаємо, що в перші три місяці 2021 р глобальні венчурні інвестиції досягли 125 млрд дол. Це на 50% більше в порівнянні з попереднім кварталом і на 94% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2020 р.

Як вже повідомляло NotaВene, близько 2850 компаній, включаючи SPAC, із січня залучили сумарно більше 600 млрд доларів США під час первинних розміщень акцій. За шість тижнів до 2022 р ринку IPO вже вдалося побити два рекорди — за кількістю угод та їх обсягом. Попередній максимум було зафіксовано у 2007 р.

Варто зазначити, що стартап Grammarly, який заснували уродженці України, у ході нового раунду отримав оцінку 13 млрд дол. Всього два роки тому сервіс, який допомагає перевірити правопис у текстах англійською мовою, став “єдинорогом”. Сервіс покращення текстів Grammarly залучив 200 млн дол. інвестицій, а його оцінка досягла 13 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Китай удвічі збільшив експорт автомобілів за рік

Next Article

МВФ затвердив транш для України в 700 млн дол.

Related Posts
Читать дальше

Найбільший у світі експортер вугілля BHP позбавляється великого активу в Австралії

Найбільший у світі експортер вугілля англо-австралійська BHP (колишня BHP Billiton) позбавиться частки в гігантському вугільному проєкті в Австралії…
Читать дальше

Федерація роботодавців вимагає відмовитися від законопроєкту 5600

Федерація роботодавців України (ФРУ) висловлює занепокоєння щодо критичних ризиків для розвитку бізнесу, інвестиційного клімату та економічного розвитку внаслідок…
Total
0
Share