2021 р став рекордним за кількістю пусків ракет у космос за всю історію

У минулому році здійснено рекордну кількість пусків, навіть без урахування двох не анонсованих можливих спроб Ірану відправити в космос ракети Simorgh, повідомляє портал Space Launch Report.

За даними порталу, всього за 2021 р проведено 144 пуски, з яких 133 успішно. У результаті минулого року здійснено рекордну кількість пусків, побито історичний рекорд 1967 р (тоді зі 139 спроб 122 увінчалися успіхом), а також побито рекорд успішних запусків 1976 р (125 успішних зі 131).

У світі спостерігається справжній “ракетний ренесанс” у міру того як у космічну гонку включаються нові країни і компанії. Загалом за минуле десятиліття кількість спроб ракетних пусків у світі подвоїлася — з 2000 р до 2010 р урядові та приватні структури в середньому реалізували по 70 ракетних проєктів на рік.

З того часу відбулося вибухове зростання активності китайської космічної індустрії, а також активності американської SpaceX, яка відправила першу ракету Falcon 9 у космос у 2010 р. До менш значущих чинників входить посилення активності інших приватних компаній, на кшталт американської Rocket Lab, що здійснювала у 2021 р пуски шість разів. Якщо до 2010 р Китай відправляв у космос менше 10 ракет щорічно, то за останнє десятиліття кількість пусків стрімко збільшилася до 56 у 2021 р, 53 місії увінчалися успіхом.

2021 р став рекордним і для SpaceX, що продовжує розширювати угруповання супутників зв’язку Starlink. Компанія вивела на орбіту 31 ракету Falcon 9, усі пуски були успішними. Ще важливіше, що компанія виконала всі завдання використовуючи всього два нових багаторазових перших щаблі — 29 пусків здійснювалися з використанням блоків, що вже були в експлуатації.

Ця технологія дозволила США вийти на перше місце за кількістю пусків — країна вивела на орбіту 51 ракету, 48 пусків були вдалими. Загальний внесок у ракетну індустрію США зробили і компанії Rocket Lab, United Launch Alliance, Astra, Northrop Grumman, Virgin Orbit. До лідерів минулого року також увійшли Росія, ЄС та Індія.

Статистика не враховує спроби суборбітальних польотів, на зразок тієї, що була зроблена Blue Origin. Система New Shepard здійснила такі польоти шість разів, із них три рази — з екіпажем. Компанія розраховує щонайменше подвоїти кількість польотів у 2022 р за рахунок космотуристів.

Що стосується повноцінних орбітальних пусків, в 2022 р їх може бути ще більше, ніж у минулому. Китай планомірно нарощує інтенсивність робіт у космічній індустрії, SpaceX має намір і надалі виводити супутники Starlink на орбіту, власні дебюти планують багато приватних ракетних компаній. За оцінками деяких експертів, цього року буде зроблено близько 150 запусків.

Нагадаємо, що власник американської Noosphere Ventures український бізнесмен Максим Поляков придбав контрольний пакет Dragonfly Aerospace (ПАР) — компанії з 20-річним досвідом роботи у сфері високих технологій, супутникових знімків і корисних навантажень, що будує завод із виробництва мікросупутників.

Як вже повідомляло Nota Вene, віцепрем’єр — міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив, що президент Володимир Зеленський доручив вивести в космос апарат дистанційного зондування землі. Запуск супутника мав відбутися до кінця 2021 р, в якому Україна відзначала 30-річчя незалежності.

Total
0
Shares
Previous Article

Пінчук купив у Vitol 50% акцій Geo Alliance Group

Next Article

Металургійне виробництво збільшилось за рік на 3,3%

Related Posts
Total
0
Share