10 країн ЄС наполягають на розвитку ядерної енергетики через зростання цін на газ

Рішення європейської енергетичної кризи, зав’язане на волатильності цін на газ – це розвиток ядерної енергетики і включення цього сектору до “зеленого” списку галузей, складеного Єврокомісією. З цією тезою виступили 10 урядів країн Євросоюзу в газеті Le Figaro, повідомляє портал elektrovesti.

Під статтею стоять підписи міністра економіки, фінансів і відновлення Франції Брюно Ле Мера, а також прем’єрів, міністрів економіки і міністрів енергетики Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії, Фінляндії, Хорватії та Чехії.

На думку авторів матеріалу, мирний атом сприяє стабільності в енергетичному секторі за допомогою захисту споживача від коливання цін і підтримці незалежності Європи в енергетичному аспекті. У числі інших ефектів застосування атомної енергетики — формування мільйона робочих місць в Європі, розвиток європейської промисловості, а також допомога в боротьбі зі змінами клімату.

Міністри енергетики та економіки наполягають на включенні атомної енергетики в європейську таксономію до кінця 2021 р.

“Підвищення цін на енергію вказує, наскільки важливо нам якомога швидше скоротити нашу енергетичну залежність від іноземних держав. Очевидно, що напруженість з поставками енергоносіїв буде ставати в подальшому все більш частим явищем”, — говориться в статті. Її автори вважають, що ЄС потрібно диверсифікувати джерела поставок.

Представники урядів 10 країн вважають, що ядерна енергетика зможе захистити від волатильності цін на енергію. Як приклад наводиться ситуація з цінами на газ. Крім того, вважають автори, ядерна енергетика грає найважливішу роль в захисті клімату.

Нагадаємо, що 6 жовтня п’ять держав Європейського Союзу: Греція, Іспанія, Румунія, Чехія, Франція зробили спільну заяву, в якій говориться, що “необхідний загальний підхід на європейському рівні і інструмент, який дозволив би координувати національні дії і негайно реагувати на різкі скачки цін”.

Як вже повідомляло NotaВene, міністр навколишнього середовища ФРН Свен Шульце презентувала програмний документ, який передбачає політичний вплив на інші європейські країни, щоб вони приєдналися до відмови від атомної енергетики.

“Федеральне міністерство навколишнього середовища активно популяризуватиме разом з тими партнерами з Європи, що думають подібно, приєднатися до процесу відмови від атомної енергетики в європейських країнах. Фінансовані державою нові атомні електростанції в ЄС не відносяться до інтересів Німеччини, ні до інтересу захисту клімату та енергетичної трансформації.

Атомна енергетика економічно вже не вигідна. Хоча вона і мало викидає вуглекислого газу, але вона вже не є чистою. Засоби, які на неї витрачаються, є величезні і обтяжують наступні покоління. В ЄС ми окреслили цілі співтовариства в області поліпшення енергетичної ефективності і розвитку поновлюваних джерел енергії”, — йдеться в документі.

Total
0
Shares
Previous Article

Експорт волоських горіхів з України зросте на 45%

Next Article

Продажі смартфонів у 2021 р впадуть на 40 млн штук

Related Posts
Total
0
Share